Vyhledat
  • Miroslav Novotný

VÝLET: Přehrada LES KRÁLOVSTVÍ

Aktualizováno: 4. 9. 2020

Vysoká kolmá kamenná stěna, na ní tyčící se věžičky. Vodní plocha odrážející modrou oblohu a letní sluneční paprsky. To vše obklopeno lesy. Vítejte na přehradě LES KRÁLOVSTVÍ.


O přehradě jsem četl spoustu článků a fotky mne tak zaujali, že jsme neodolali a museli se jet na přehradu podívat.


Cesta z Mnichova Hradiště trvá asi hodinu a čtvrt a je dlouhá 70 kilometrů. Cesta ubíhá rychle, ani se nerozkoukáme a míjíme Jičín. Za Jičínem odbočujeme z hlavní silnice. Přesto po nedlouhé době přijíždíme do Bílé Třemešné, odkud vede silnička k přehradě. Nedaleko hráze nacházíme plácek k zaparkování a přímo před námi se tyčí tato nádherná stavba v celé své kráse.


Přehrada a vodní nádrž LES KRÁLOVSTVÍ leží nedaleko Dvora Králové. Samotná přehrada byla postavena v roce 1920, je dlouhá 218 metrů a vysoká přes 40 metrů. Celá stavba působí velmi romanticky až pohádkově. Tato nádherná stavba ovšem není jedinou stavební zajímavostí na místě. Opodál na pravém břehu stojí totiž domek hrázného, který připomíná malý hrad s věží a cimbuřím.

Po procházce po hrázi a okolí jsme sedli do auta a vyrazili jsme směr Pardubice, protože náš další cíl je KUNĚTICKÁ HORA.


Hrad Kunětická hora


Z hradu je nádherný výhled po okolí. My jsme na prohlídku nešli, prošli jsme se pouze po nádvoří, takže nám návštěva nezabrala moc času. Den ubíhal rychle, takže jsme už nechtěli déle otálet, abychom nepřijeli domů až někdy pozdě večer.

KUNĚTICKÁ HORA je osamělá hora vulkanického původu, která se hrdě tyčí v jinak nížinné krajině Pardubicka. Na jejím vrcholku stojí stejnojmenný hrad, který tu roku 1423 začali stavět husité. V současnosti je to turisticky oblíbené místo nejen obyvatel Pardubic, kteří to tu s oblibou nazývají "Kuňka".

Vyrazili jsme směrem na Hradec a odsud uháněli po dálnici na Prahu. U odbočky na PODĚBRADY jsme dálnici opustili a jeli do centra Poděbrad, kde jsme zaparkovali na parkovišti u řeky. Ve městě jsme si dali výtečnou zmrzlinu a prošli si kolonádu.


Sice unavení, ale najedení a plni dojmů z dnešního výletu, jsme vyrazili na cestu domů.


 
16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše