Vyhledat
  • Miroslav Novotný

VÝLET: Hrobka rodiny Leitenberger

Přímo za humny Mladé Boleslavi se nachází místo, které byste zde asi nečekali. Opuštěná, v lese ležící hrobka, vymřelého rodu Leitenbergerů.

Kaple svatého Kříže s hrobkou rodiny Leitenberger byla postavena v roce 1880, podle projektu architekta Ludwiga von Zettla. Vypíná se na zalesněném svahu nad obcí Josefův Důl (Mladá Boleslav). V současnosti je však hrobka již prázdná. Leitenbergerové nechali ostatky svých předků převézt v 80. letech 20. století do Rakouska.


Ač byla před několika lety hrobka částečně opravena, zub času se ní podepisuje stále víc a hrobka pomalu, ale jistě chátrá.


Nedaleko hrobky se nachází i Leitenbergerova vila, která bohužel není přístupná věřejnosti. O historii těchto míst si můžete přečíst https://www.mladaboleslav.cz/leitenbergerova-vila-josefuv-dul/ .


Zdroj fotografií a textů: https://www.mladaboleslav.czKUDY SEM?

Umístění hrobky naleznete na v odkzu mapy.

7 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram
  • RSS Sociální Icon
About Me
Photo_1614710287190.png

Rád cestuji po vlastní ose, baví mne fotografování. Tato stránka mi slouží jako takový můj cestovní deník, ve kterém si chci uchovat vzpomínky na navštívená místa. Zároveň se o navštívená místa rád podělím svými postřehy a třeba i někoho inspiruji ;-)

 

Více

 

 

 

DALŠÍ PROJEKTY:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now