Vyhledat
  • Miroslav Novotný

VÝLET: Hrobka rodiny Leitenberger

Přímo za humny Mladé Boleslavi se nachází místo, které byste zde asi nečekali. Opuštěná, v lese ležící hrobka, vymřelého rodu Leitenbergerů.

Kaple svatého Kříže s hrobkou rodiny Leitenberger byla postavena v roce 1880, podle projektu architekta Ludwiga von Zettla. Vypíná se na zalesněném svahu nad obcí Josefův Důl (Mladá Boleslav). V současnosti je však hrobka již prázdná. Leitenbergerové nechali ostatky svých předků převézt v 80. letech 20. století do Rakouska.


Ač byla před několika lety hrobka částečně opravena, zub času se ní podepisuje stále víc a hrobka pomalu, ale jistě chátrá.


Nedaleko hrobky se nachází i Leitenbergerova vila, která bohužel není přístupná věřejnosti. O historii těchto míst si můžete přečíst https://www.mladaboleslav.cz/leitenbergerova-vila-josefuv-dul/ .


Zdroj fotografií a textů: https://www.mladaboleslav.czKUDY SEM?

Umístění hrobky naleznete na v odkzu mapy.

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram
  • RSS Sociální Icon
About Me

Rád cestuji po vlastní ose, baví mne fotografování. Tato stránka mi slouží jako takový můj cestovní deník, ve kterém si chci uchovat vzpomínky na navštívená místa. Zároveň se o navštívená místa rád podělím svými postřehy a třeba i někoho inspiruji ;-)

 

Více

 

 

 

DALŠÍ PROJEKTY:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now